Povaha Parson Russell Terriéra

Povaha
Parson russell terriér je aktívny, pracovitý, odvážny a priateľský pes. Pracuje s veľkým nasadením, je samostatný, živý a veľmi zvedavý.

Parson russell terriér bol vyšľachtený na lov líšok, miluje pohyb. Niekedy uvažujem, kedy sa im vybijú baterky. Ich výdrž nemá konca kraja, preto sa hodí hlavne pre ľudí milujúcich prírodu a ľudí, ktorí vedú aktívny spôsob života. Je inteligentný, ale aj tvrdohlavý ako všetky plemená terriérov. Vyžaduje si pevnú ruku.

Parson miluje akúkolvek aktivitu, je vhodný na canisterapiu, agility, lov aj coursing.

Russell terriér je veľmi zvedavý, preto sa ľahko pri výcviku rozptýli. Nič nesmie uniknút jeho pozornosti, potrebuje mať prehľad v každej situácií. Jeho výcvik vyžaduje viac porozumenia od jeho pána, ale určite spraví všetko preto, aby urobil pánovi veľkú radosť.

Parson russell terriér má energie na rozdávanie, ale aj on si rád užíva teplo domova a hlavne pánovu posteľ.

Vzťah k deťom je veľmi dobrý, pokiaľ malo šteniatko dobré skúsenosti s deťmi. Všetko závisí od rodicov! Naša fenka Mína, sa po mojom príchode z pôrodnice chcela starať o našu dcéru. Asistovala pri prebaľovaní, kupaní...zašlo to až tak ďaleko, že sa nakoniec starala o všetky svoje plyšové hračky. Pravidelne ich nosila do našej postele. Myslím, že žiadna budúca mamička sa nemusí obávat príchodu domov z pôrodnice, ale to vo všeobecnosti platí pre väcšinu plemien psov.